• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Сторінка для батьків

Пам'ятка батькам першокласників

1. Вранці будіть дитину спокійно, з усмішкою та лагідним словом.

2. Не згадуйте вчорашні прорахунки, особливо мізерні, не вживайте образливих слів.

3. Не підганяйте її, розрахувати час – це ваш обов’язок, якщо ж ви цю проблему не вирішили, - провини дитини у цьому немає.

4. Не відправляйте дитину до школи без сніданку: там вона багато працює, витрачає сили, потребує поповнення енергії. Коли щось не виходить, порадьтеся з учителем, психологом.

5. Відправляючи дитину до школу, побажайте їй успіхів, скажіть кілька лагідних слів без подібних спостережень: «Дивись, поводься гарно!», «Щоб не було поганих оцінок!» тощо. У дитини попереду важка праця.

6. Зустрічайте дитину спокійно, не ставте їй тисячу запитань, дайте їй розслабитись (згадайте, як вам тяжко після важкого робочого дня).

7. Коли дитина збуджена і хоче з вами чимось поділитись, не відмовляйте їй у цьому, вислухайте, на це ви не витратите багато часу.

8. Якщо дитина замкнулася, щось її турбує, не наполягайте на поясненні її стану, хай заспокоїтися, тоді вона все сама розкаже.

9. Зауваження вчителя вислуховуйте без дитини.

10. Вислухавши, не поспішайте сваритися. Говоріть з дитиною спокійно.

11. При спілкуванні з дитиною не вживайте вислову: «Якщо ти будеш добре вчитись, то…». Часом умови ставляться важкі – і тоді ви опиняєтесь у незручному становищі.

12. Протягом дня знайдіть (намагайтесь знайти) півгодини для спілкування з дитиною. У цей час найважливішими повинні бути справи дитини, її біль, її радощі.

13. У сім’ї повинна бути єдина тактика спілкування всіх дорослих з дитиною. Всі суперечки щодо виховання дитини вирішуйте без неї. Не зайвим буде почитати літературу для батьків, там ви знайдете багато корисного.

14. Завжди будьте уважним до стану здоров”я дитини, коли щось турбує її: головний біль, поганий настрій. Найчастіше це об’єктивні показники втоми, перевантаження.

15. Пам'ятайте, що діти люблять казки, особливо перед сном, або пісню, лагідні слова. Не лінуйтеся подарувати це для них. Це їх заспокоїть, зніме денне напруження, допоможе спокійно заснути і відпочити.

16. Не нагадуйте перед сном про неприємні речі, про роботу. Завтра новий трудовий день – і дитина повинна бути готова до нього. А допомогти в цьому їй повинні батьки своїм доброзичливим ставленням. Чекати ж якогось дива, радісних поривів душі, доброти треба терпляче, відшукуючи ці риси в дитині, постійно заохочувати її.

Поради батькам дитини- підлітка

Вам важко з пiдлiтком? Повiрте, пiдлiтку важче, нiж вам.

Ви помiчаєте, що вiн погано навчається, має незадовiльну поведiнку, грубить, стае замкнутим, не може порозумiтись з друзями, втрачає довiру до вас, стає нервовим. Отже, ваша дитина вступила в пiдлiтковий вiк.

Тому вам потрiбно:

 • любити дитину не за те що вона розумна чи гарна, а за те, що вона ваша рiдна;
 • зрозумiти ситуацію конфлiктiв з ровесниками, бунту проти батькiв, незадоволення всiм i собою у тому числi дитинi не уникнути. Тому ваше завдання – допомогти;
 • пам’ятати, що пiдлiток дуже вразливий i легко пiддається впливам як позитивним, так i негативним;
 • не слiд залишати дитину без нагляду, тому що в цей перiод внутрiшнiй свiт дитини дуже нестабiльний;
 • не допускати недолiкiв та суперечностей в поведiнцi близьких i старших - вони сприймаються гостро i хворобливо;
 • не забувайте - у батьках пiдлiтки хочуть бачити друзiв i порадникiв, а не диктаторів.

Пам’ятайте:

 • Якщо дитину постiйно критикують - вона вчиться ненавидiти
 • якщо дитину висміюють - вона стане замкнутою;
 • якщо дитина живе у ворожнечі - вона вчиться агресивностi;
 • якщо дитина виростає у докорах - вона починає жити з почуттям провини;
 • якщо дитина виростає в чесності - вона вчиться бути справедливою;
 • якщо дитина виростає в терпимості - вона вчиться сприймати iнших ;
 • якщо дитина живе у безпеці - вона вчиться вiрити людям;
 • якщо дитину підбадьорюють - вона починає вiрити в себе;
 • якщо дитину хвалять - вона вчиться бути вдячною.

СПІЛЬНЕ ЗВЕРНЕННЯ ДО БАТЬКІВ

Державна служба України з надзвичайних ситуацій та Міністерство освіти і науки України вкрай стурбовані зростанням загибелі та травмування дітей. За статистикою в нашій країні в мирний час внаслідок нещасних випадків щодня гине 3 дитини!

За 2012 рік в Україні виникло більше 71 тисячі пожеж, під час яких загинуло 87 дітей, 143 отримали травми та опіки.

Легковажне поводження дітей з вогнем, газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки – першопричини сумних та трагічних наслідків. І виною цьому – батьківський недогляд. Статистика трагедій свідчить: здебільшого нещастя трапляються тоді, коли діти залишаються вдома самі, без нагляду дорослих.

Кількість смертельних випадків та травмування серед дітей змушує звернутися до кожного громадянина, особливо до батьків.

Шановні батьки!

Не залишайте дітей без нагляду!

Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам'ятайте, ці хвилини вимірюватимуться ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди – потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.

Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить лише від нас самих!

Безпека дітей в Інтернеті

Основні ризики в Інтернеті:
- доступ до сайтів, що містять еротику, порнографію, сцени насильства та не призначені для перегляду дітьми;
- контакти через чати, системи миттєвих повідомлень, електронну пошту з незнайомими людьми, які можуть негативно вплинути на психіку дитини (розбещення неповнолітніх, залучення дітей до релігійних деструктивних культів, сект тощо);
- надання інформації особистого (конфіденційного) характеру, яка може бути використана зловмисниками проти Вас і Ваших дітей;
- проблеми технологічного характеру: комп’ютерні віруси, різні шкідливі програми, які можуть вивести з ладу Вашу техніку;
- питання, пов'язані з покупками та фінансовими витратами (зловмисники можуть зняти Ваші гроші з електронних карток, оформити на Вас величезний кредит, не надіслати оплачений Вами товар тощо).
Вміщаючи в себе великий інформаційний, навчальний та розважальний потенціал, Інтернет може бути небезпечним та становити певний ризик, особливо для дітей. Дорослим необхідно пам’ятати про існування загроз в Інтернеті та приділяти підвищену увагу питанню безпеки дітей в мережі. Зважаючи на бурхливий розвиток мобільного Інтернету, все вище сказане, стосується не лише комп’ютерів, але й мобільних пристроїв зв’язку: телефони, смартфони, комунікатори.
Основні правила безпечної роботи в глобальній мережі Інтернет для дітей:
- не надавати незнайомим особам свої дані та інформацію про близьких та родичів по електронній пошті, в чатах, за допомогою систем миттєвого обміну повідомлень;
- не відправляти свою фотокартку чи фотокартки родичів;
- не погоджуватись на зустрічі з незнайомими людьми;
- повідомляти батьків у разі отримання інформації, що змусить почуватись некомфортно чи має характер залякування;
- не відправляти повідомлення непристойного змісту, чи ті, які мають інформацію, що може образити іншу людину;
- не здійснювати фінансові операції через мережу Інтернет без нагляду дорослих.
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України є партнером Коаліції за безпеку дітей в Інтернеті та активно підтримує програму "Онляндія - безпека дітей в Інтернеті".
Кiлькiсть переглядiв: 252

Коментарi

 • OksanaTaw

  2017-02-14 17:00:56

  dieta moczanowa dna moczanowa leczenie farmakologiczne [url=http://seeknet.pl/]http://seeknet.pl/[/url] przyczyny dny moczanowej dieta na dna moczanowa...